Dream11 ECS T10 Barcelona 2020 Live: All you need to know Full schedule, squads ,date, India timings and live streaming details, Results

Dream11 ECS T10 Barcelona 2020 Live: All you need to know Full schedule, squads, date, India timings and live streaming details, Results

ECS T10 Barcelona 2020 Full Fixtures/schedule and timings (All Times in IST)  

Match number Date Fixture Time
1 12th October Badalona Shaheen CC vs United CC Girona 12:30
2 12th October Hawks CC vs Badalona Shaheen CC 14:30
3 12th October Bengali CC vs Catalunya Tigers CC 16:30
4 12th October Fateh CC vs Bengali CC 20:30
5 13th October Hira CC Sabadell vs Falco CC 12:30
6 13th October Joves Units CC vs Hira CC Sabadell 14:30
7 13th October Catalunya CC vs Joves Units CC 16:30
8 13th October Men in Blue CC vs Catalunya CC 20:30
9 14th October Kings CC vs United CC Girona 12:30
10 14th October Catalunya Tigers CC vs Kings CC 14:30
11 14th October Badalona Shaheen CC vs Catalunya Tigers CC 16:30
12 14th October Pakcelona CC vs Fateh CC 20:30
13 15th October Raval Sporting CC vs Gracia CC 12:30
14 15th October Pak Montcada CC vs Raval Sporting CC 14:30
15 15th October Men in Blue CC vs Hira CC Sabadell 16:30
16 15th October Falco CC vs Men in Blue CC 20:30
17 16th October Fateh CC vs Kings CC 12:30
18 16th October Catalunya Tigers CC vs Fateh CC 14:30
19 16th October Pakcelona CC vs United CC Girona 16:30
20 16th October Badalona Shaheen CC vs Pakcelona CC 20:30
21 19th October Falco CC vs Joves Units CC 12:30
22 19th October Joves Units CC vs Raval Sporting CC 14:30
23 19th October Catalunya CC vs Gracia CC 16:30
24 19th October Gracia CC vs Hira CC Sabadell 20:30
25 20th October Fateh CC vs Hawks CC 12:30
26 20th October Pakcelona CC vs Hawks CC 14:30
27 20th October Catalunya Tigers CC vs United CC Girona 16:30
28 20th October United CC Girona vs Hawks CC 20:30
29 21st October Raval Sporting CC vs Catalunya CC 12:30
30 21st October Catalunya CC vs Pak Montcada CC 14:30
31 21st October Falco CC vs Raval Sporting CC 16:30
32 21st October Gracia CC vs Falco CC 20:30
33 22nd October Bengali CC vs Pakcelona CC 12:30
34 22nd October Badalona Shaheen CC vs Bengali CC 14:30
35 22nd October Kings CC vs Badalona Shaheen CC 16:30
36 22nd October Bengali CC vs United CC Girona 20:30
37 23rd October Men in Blue CC vs Gracia CC 12:30
38 23rd October Hira CC Sabadell vs Raval Sporting CC 14:30
39 23rd October Pak Montcada CC vs  Hira CC Sabadell 16:30
40 23rd October Falco CC vs Pakcelona CC 20:30
41 26th October Pakcelona CC vs Kings CC 12:30
42 26th October Kings CC vs Hawks CC 14:30
43 26th October United CC Girona vs Fateh CC 16:30
44 26th October Fateh CC vs Badalona Shaheen CC 20:30
45 27th October Men in Blue CC vs Pak Montcada CC 12:30
46 27th October Pak Montcada CC vs Joves Units CC 14:30
47 27th October Joves Units CC vs Men in Blue CC 16:30
48 27th October Men in Blue CC vs Raval Sporting CC 20:30
49 28th October Bengali CC vs Kings CC 12:30
50 28th October Hawks CC vs Bengali CC 14:30
51 28th October Catalunya Tigers CC vs Hawks CC 16:30
52 28th October Pakcelona CC vs Catalunya Tigers CC 20:30
53 29th October Gracia CC vs Joves Units CC 12:30
54 29th October Pak Montcada CC vs Gracia CC 14:30
55 29th October Hira CC Sabadell vs Catalunya CC 16:30
56 29th October Catalunya CC vs Falco CC 20:30
1st Semi-Final 30th October T.B.C 12:30
2nd Semi-Final 30th October T.B.C 14:30
Bronze Final 30th October T.B.C 16:30
Final 30th October T.B.C 20:30

ECS T10 Barcelona 2020 live streaming details
ECS T10 Prague League 2020 will be streamed on the Fancode App in india and worldwide on the European Cricket Network’s YouTube channel.

ECS T10 Barcelona 2020 full squads  

United CC Girona – Adil Ali, Abid Mahboob, Mirza Basgarat Aziz, Mirza Imtiaz Asghar, Mirza Asim Maqbool, Khalid Ahmadi, Muhammad Shabbir, Aziz Mohammad Babarkrkhail, Muhammad Amir Jafri, Raja Umer Abbas, Rajwinder Singh, Shakil Ahmed, Tarandeep SIngh Pannu, Imran Ishaque Shahid, Sumair Safdar Khan, Amar Shakoor Jan, Sachin, Paramvir Singh, Muhammad Sheraz, Kamran Muhammad, Syed Faisal Hussain, Shafat Ali Syed, Harvinder Singh, Hikmat Khan, Suleman Akhtar Lodhi, Muhammad Shakeel, Mir Al-Hamdani

Badalona Shaheen CC – Babar Khan, Adeel Abbas, Bilawal Khan, Dilawar Khan, Nazim Muhammad, Sajawal Khan, Hamza Saleem, Mustafa Saleem, Adil Hassan, Hamza Ali, Malik Mati Ur Rehman, Atiq Malik Ur Rehman, Badar Iqbal, Hamza Sanwal, Malik Sami Ur Rehman, Shafeer Mohammad, Umair Javed

Hawks CC – Muhammad Sanaullah, Kamraan Zia, Hassan Mujtaba, Zafar Farhan, Amir Hamza, Muhammad Hanzala, Khurram Shahzad Shahzad, Muhammad Sohail, Abdul Haseeb, Umar Latif, Waheed Elahi, Muhammad Bilal, Adnan Zia, Amir Ali, Inzamam Gulfam, Naqash Ahmad, Umair Muhammad

Bengali CC – Shafiqur Alam, Nadim Aseq Arman, Tuhin Motalab, Omar Ali, Afsgan Ali, Ayaan Khan, Md Mohbubul Alam, Tamjid Bepari, Jahid Hasan, Mohammad Arifur Rahman, Rashed Mir, Riaz Howlader, Rubel Ahmed Khan, Alauddin Siddique, Waqar Hussain, Belal Ahmed, Mosaraf Hossain, Rokibul Mollik, Sami Ullah, Injamul Amin, Zihad Hossain

Fateh CC – Lakhvir Singh Vinty, Manish Kumar Tokhi, Bhawandeep Singh, Manjinder Singh Lovely, Khawaja M Sartajuddin, Iqbal Wajid, Hargurjit Singh, Happy Singh, Ali Rafiq, Amanbir Singh Sran, Gurpreet Singh, Randip Singh Daid, Davinder Singh, Manvir Singh, Shantanu Sharma Sonu, Rajiv Singh, Kuldeep Singh, Gurvinder Singh

Catalunya Tigers CC – Tahir Ilyas, Shahzaib Akram, Zain Ul Abiddin, Muhammad Ilyas, Davinder Singh Kaur, Jamshad Afzal, Ali Sarmad, Gurwinder Singh SIdhu, Muhammad Amir Raza, Umair Aftab, Mustansar Iqbal, Muhammad Zeeshan, Musadaq Mubarak, Asim Ashraf, Hardeep Singh, Ghulam Sarwar, Zulqarnain Haider, Samar Shamshad, Muhammad Kashif, Naveed Ahmad, Razaqat Ali, Asad Ali, Ghulam Dastgeer