SPB vs BGR Dream11 Team Prediction, VPL T10 League or Vincy premier League 2020 LIVE Streaming, Cricket Fantasy Tips, schedule, teams

VPL T10 League LIVE,VPL T10 League LIVE Streaming, Vincy Premier T10 League 2020,SPB vs BGR Dream11 Team Prediction,SPB vs BGR Dream11

VPL T10 or Vincy Premier League.
VPL T10 League total matches: 28 Matches
Monday matches first between Salt Pond Breakers vs Botanic Gardens Rangers

Best players list of today’s match, Salt Pond Breakers vs Botanic Gardens Rangers Dream11 Team Player List, SPB Dream11 Team Player List, BGR Dream11 Team Player List, Dream11 Guru Tips, Online Cricket Tips, Salt Pond Breakers vs Botanic Gardens Rangers Head to Head.

SPB vs BGR Dream11 Team Prediction

Wicketkeeper – S Sween

Batsmen – S Ambris, K Nedd, H Shallow, D Hector

Allrounders – K Abraham, J Layne, K Dember

Bowlers – K Williams, D Johnson, W Strough

SPB vs BGR Dream11 Team Prediction
S Sween, S Ambris, K Nedd, H Shallow, D Hector, K Abraham, J Layne, K Dember, K Williams, D Johnson, W Strough

Vincy Premier T10 League 2020
Salt Pond Breakers: Seon Sween Sunil Ambris Rickford Walker Christoy John Kadir Nedd Jeremy Layne Urnel Thomas Javid Harry Delorn Johnson Wesrick Strough Benninton Stapleton

Botanic Gardens Rangers: Salvan Brown, Desron Maloney (C), Dillon Douglas, Dean Browne, Othneil Lewis, Rayan Williams, Rawdon Bentick, Kenson Dalzell, Casmus Hackshaw, Jeremy Haywood, Tilran Harry.

Also Read: Cricket Business: ICC threatens BCCI, can terminate hosting agreement for the T20 World Cup…

List of Teams Participating in VPL T10 League 2020

  1. Botanic Gardens Rangers
  2. Grenadines Divers
  3. Salt Pond Breakers
  4. La Soufriere Hikers
  5. Dark View Explorers
  6. Fort Charlotte Strikers

Vincy Premier League T10 2020 LIVE

Dream11 Team Prediction Squads

  1. Botanic Gardens Rangers: Kesrick Williams (Marquee player), Nixon Mclean (coach), Hyron Shallow, Romel Currency, Kenneth Dember, Romario Bibby, Atticus Browne, Oziko Williams, Kimali Williams, Kevin Abraham, Nigel Small, Casnel Morris, Joey Welcome, Ray Charles.
  2. Grenadines Divers: Obed McCoy (Marquee player); Ian Allen(coach), Asif Hooper, Shem Browne, Anson Latchman, Tijorn Pope, Romano Pierre, Wayne Harper, Geron Wyllie, Razine Browne, Richie Richards, Shammick Roberts, Braxie Browne, Alex Samuel.
  3. Salt Pond Breakers: Sunil Ambris (Marquee player); Olanzo Jackson (coach), Delorn Johnson, Rickford Walker, Donwell Hector, Jeremy Layne, Javid Harry, Benniton Stapleton, Kadir Nedd, Seon Sween, Wesrick Strough, Kevin Peters, Christroy John, Urnel Thomas.
  4. La Soufriere Hikers: Desron Maloney (Marquee player); Irvin Warrican (coach), Dean Browne, Dillion Douglas, Othneil Lewis, Salvan Brown, Rayan Williams, Rawdon Bentick, Casmus Hackshaw, Kenson Dalzell, Jeremy Haywood, Tilron Harry, Kimson Dalzell, Camano Cain.
  5. Dark View Explorers: Lindon James (Marquee player); Bertram Stapleton (coach), Deron Greaves Andrew Thomas, Darius Martin, Shammon Hooper, Davian Barnum, Sealron Williaams, Kensley Joseph, Kody Horne, Kemron Strough, Ojay Mathhews, Javid Williams, Denson Hoyte.
  6. Fort Charlotte Strikers: Keron Cottoy (Marquee player); Kenroy Martin (coach), Gidron Pope, Ray Jordan, Ronald Scott, Rasheed Frederick, Kirton Lavia, Jahiel Walters, Sealroy Williams, Olanzo Bellingy, Chelson Stowe, Kenroy Williams, Sylvan Spencer, Renrick Williams.

VPL T10 2020 Venue Details

VPL T10 2020 is being played in Arnos Vale Sporting Complex in the eastern Caribbean country of St Vincent and the Grenadines.

VPL T10 2020 Full SCHEDULE

Date Match Time
22nd May Grenadines Divers vs Salt Pond Breakers
La Soufriere Hikers vs Botanic Garden Rangers
Dark View Explorers vs Fort Charlotte Strikers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
23rd May Dark View Explorers vs La Soufriere Hikers
Salt Pond Breakers vs Fort Charlotte Strikers
Grenadines Divers vs Botanic Garden Rangers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
24th May Botanic Garden Rangers vs Dark View Explorers
Grenadines Divers vs Fort Charlotte Strikers
Salt Pond Breakers vs La Soufriere Hikers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
25th May Salt Pond Breakers vs Botanic Garden Rangers
La Soufriere Hikers vs Fort Charlotte Strikers
Grenadines Divers vs Dark View Explorers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
26th May Grenadines Divers vs La Soufriere Hikers
Dark View Explorers vs Salt Pond Breakers
Botanic Garden Rangers vs Fort Charlotte Strikers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
27th May Fort Charlotte Strikers vs Grenadines Divers
Dark View Explorers vs Botanic Garden Rangers
Salt Pond Breakers vs La Soufriere Hikers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
28th May Fort Charlotte Strikers vs Dark View Explorers
Grenadines Divers vs Salt Pond Breakers
La Soufriere Hikers vs Botanic Garden Rangers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
29th May La Soufriere Hikers vs Fort Charlotte Strikers
Grenadines Divers vs Botanic Garden Rangers
Salt Pond Breakers vs Dark View Explorers
6:00 PM
8:00 PM
10:00 PM
30th May
(Semi Finals)
SF 1: 1st Place vs 4th Place
SF 2: 2nd Place vs 3rd Place
6:00 PM
8:30 PM
31st May
(3rd Place and Finals)
3rd Place vs Loser SF 1
Finals: Winner SF 1 vs Winner SF 2
6:00 PM
8:30 PM

Wrestling fans can catch Live Streaming, Highlights, News, Videos, Photos, Results and Rankings on WrestlingTV